Producenci zegarków na rękę dbają o to, aby ich asortyment obejmował rozwiązania przygotowane z myślą o kobietach, a nawet zegarki dziecięce. Nie da się jednak ukryć, że w centrum ich uwagi znajdują się przede wszystkim zegarki męskie. One też cieszą się największą popularnością, a dzieje się tak z przynajmniej kilku powodów.

Mówiąc o źródłach zainteresowania nimi warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że zegarki męskie nigdy nie służyły wyłącznie do tego, aby upewniać się, ile czasu pozostało nam do końca pracy lub udania się na spoczynek. Od pierwszych chwil swojego istnienia były jednym z wyznaczników statusu społecznego, na podstawie zegarka można było przy tym ocenić, jak bogaty jest jego właściciel, czym się zajmuje, a nawet – jakie są główne cechy jego charakteru.

Z czasem zegarek na rękę stał się też obowiązkowym elementem wizerunku biznesowego. Przyzwyczailiśmy się do postrzegania posiadających go mężczyzn jako odpowiedzialnych partnerów biznesowych i nauczyliśmy się odbierać ich jako osoby godne zaufania. Oczywiście, klasyczne zegarki męskie nie są jedynymi, z jakimi mamy do czynienia analizując ofertę ich producentów, ta bowiem jest coraz bardziej rozbudowana obfitując między innymi w modele sportowe. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie rozwiązania klasyczne cieszą się największą popularnością.