Jak wybrać garnitur ślubny?

Ceremonia zaślubin to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety i mężczyzny. Wielu narzeczonych przygotowania do tego dnia zaczyna już na kilka miesięcy wcześniej. Wybranie odpowiedniego stroju to jedno z czekających Młodą Parę zadań. Zaproszeni na ceremonię zaślubin goście najwięcej uwagi poświęcają sukni, którą ma sobie panna młoda. Nie oznacza to jednak, że strój pana młodego nie ma znaczenia. Jest on tak samo ważny jak suknia panny młodej. Panowie, którzy stają na ślubnym kobiercu mają do wyboru kilka możliwości: frak, smoking, garnitur. Ten ostatni strój wybierany jest zdecydowanie najczęściej.

Jaki garnitur wybrać?

Moda na męskie garnitury nie zmienia się aż tak szybko jak na kobiece suknie. Zdecydowanie więc wśród męskich garniturów ślubnych królują klasyczne rozwiązania. Klasyczny garnitur, w którym panowie zamierzają wziąć ślub ma marynarkę z zamkniętymi, szpiczastymi klapami, wcięte, proste kieszenie nie wykończone patkami oraz spodnie bez mankietów. Do wieczorowego garnituru bardzo często szyta jest jeszcze kamizelka. Najbardziej klasycznym modelem garnituru wieczorowego jest ten z jednorzędową, zapinaną na dwa albo trzy guziki marynarką.

Kolor i tkanina

Elegancki, wieczorowy garnitur powinien być uszyty ze szlachetnych tkanin: wełny, kaszmiru. Wyjątkowo często wybierane są te uszyte z wełny. Wbrew pozorom wełna to tkanina, która sprawdza się zarówno na letnie, jak i na zimowe garnitury. Jeśli chodzi o kolory, to wśród ślubnych garniturów nadal dominują ciemne barwy: czernie, różne odcienie granatu, grafit. Bardziej odważni panowie stawiają na głęboki brąz. Latem chętnie ciemne garnitury zastępowane są tymi w kolorach błękitu czy w różnych odcieniach szarości.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Wybierając fason garnituru (zalecany jest jednorzędowy, ale od każdej reguły są odstępstwa), panowie powinni mieć na uwadze typ swojej sylwetki. Garnitur z jednorzędową marynarka ma tę zaletę, że dobrze prezentują się w nim wszyscy mężczyźni bez względu na to, jaki mają typ sylwetki. Warto wiedzieć, że marynarkę jednorzędową zapina się na wszystkie guziki za wyjątkiem tego na dole. Panowie, którzy mają bardzo szczupłą sylwetkę i wysoki wzrost, powinny postawić na marynarkę, która jest dopasowana w biodrach i ma szersze klapy. Aby odciągnąć uwagę od bardzo wysokiego wzrostu, mogą wybrać także spodnie, które mają wysoki stan i niekoniecznie bardzo wąskie spodnie. Uwagę od szerokiej klatki piersiowej, wystającego brzucha oraz masywnie zbudowanych rąk i nóg odwróci jednorzędowa marynarka z wcięciem w talii oraz spodnie z zakładkami. Z kolei lekko zwężana w talii marynarka odwróci uwagę od zbyt wystającego brzuszka.

Panowie, którzy zdecydują się stanąć na ślubnym kobiercu w garniturze muszą podjąć kilka ważnych decyzji. Jedna z tych, które są bardziej istotne to ta, która dotyczy tego kupić garnitur, czy może jednak uszyć go na miarę. Do tego muszą jeszcze zdecydować co wybiorą jako uzupełnienie stylizacji: muchę czy krawat? Mucha wybierana jest zdecydowanie częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *